Platit musí viníci ve stopách Ordinace v růžové zahradě.
02. 09. 2021 / Leo Steiner
Tak to chvilku vypadalo, že příští týden po více jak 9 let od podání mého trestního oznámení začne jeden z největších soudů co do počtu obžalovaných, tak spáchaných škod. Začátek se odkládá na neurčito ( https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soud-zrusil-zacatek-jednani-o-obrim-dotacnim-pripadu-na-severozapade-cech-173759 ).
Na červnovém krajském zastupitelstvu jsem vystoupil s požadavkem, aby příští zastupitelstvo se věnovalo náhradě škod v kauze ROP Severozápad, jelikož v září začíná velký soudní proces. Vypadá to, že přání občanské aktivity prvního krajského referenda Platit musí viníci nebylo vyslyšeno. Z dostupných informací jsme se dozvěděli, že kraj po této organizované zločinecké skupině bude vymáhat 133 milionů ( https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-obri-dotacni-kauze-na-severozapade-chce-kraj-vymahat-pres -130-milión-173041 ). Je to dobrá zpráva pro nás?
Ano, pivo. Pravděpodobnost, že všechny škody budou platit viníci je téměř nulová, přesto alespoň inventuru od kraje měl provést přesvědčivěji. Je třeba veřejnosti nejsou dostupné, jak byla stanovena požadavek 133 mil. Kč, tak je nemožné si ověřit správnost stanovení náhrad.
Co však z veřejně dostupných zdrojů víme, že Ústecký kraj a jeho organizace (zejména KZ, as, dílem i SUS, po) v kauze ROP Severozápad zaplatily více jak 300 mil. na projektových korekcích, na plošné korekci se Ústecký kraj podílel 900 mil. Kč a zejména se v řádech desítek milionů podílu na dalším spolufinancování (zejména technické asistence) tohoto dotačního podvodu.
Drobnou dobrou zprávou je, že krajem vlastně je Regionální rozvojová agentura, kterou organizovala zločinecká skupina, která dříve používala na zakrytí jejich „bílého koně“, který organizoval podvody („anonymní“ již samozřejmě zlikvidovaná ROPRO, as) a později jako „obětního beránka“, který jako jediný měl platit v této kauze škody („z jedné své kapsy do druhé své kapsy“), se přihlásí k soudu o náhradu milionových škod, které tato velká politicko-podnikatelská mafie napáchala.
Závěr? Doba střízlivění, střídavě teplo, zima, déšť, sníh a velmi slunečno. Krásný pestrobarevní podzim.