Pět let poté. Je jasno. Komunisté a fašisté kryjí zloděje.
14. 07. 2017 / Leo Steiner
V červnu jsem se vrátil v čase a po pěti letech uspořádal tiskovou konferenci a poté vystoupil na krajském zastupitelstvu (zde v čase 25:50 mé vystoupení, v čase 39:10 „omluva“ mé osobě od poslance (města, kraje, parlamentu) Foldyny). Téma obojího bylo stejné jako před pěti lety. Největší eurotunel v dějinách EU s názvem ROP Severozápad.
Je již všeobecně známo, že tento podvod si nezadal s divokou privatizací, kauzami lehkých topných olejů či lihové mafie, dokonce po pěti letech bylo pravomocně odsouzeno ke dvěma desítkám lidí a další téměř tři desítky jsou obviněny. Mezi obviněnými jsou převážně politici, konkrétně dva exhejtmani, jejich náměstkové, několik poslanců a starostů.
Celkové škody způsobené těmito lidmi činí více jak 6 miliard Kč (prezentace z tiskové konference zde) a Ústecký kraj zastupující poškozené, tzn. občany Ústeckého kraje, zatím vymohl 0,- Kč. Ptal jsem se dopisem (zde), osobně, ptali se i media, proč? Odpověď je jednoduchá. Kraj škody nezačal aktivně vymáhat a z dopisu (níže v přílohách "zip") tohoto týdne od hejtmana soudruha Bubeníčka vyplývá, že ani nehodlá vymáhat nic. Kde jsou slova Bubeníčka několik let zpět: "Škody budeme vymáhat, až bude případně někdo odsouzen".  Co lze čekat od komunisty.
Proč ovšem se vládnoucí komunisté a fašisté (krajskou vládu tvoří KSČM- ČSSD-SPD/SPO) bráni vymáhání prokazatelných škod? Před pár lety jsem tvrdil, že ačkoliv komunisté byli nejvíce zastoupeny v řídících orgánech tohoto eurotunelu, tak se aktivně do rozkrádání nezapojovali. „Pouze“ strčili hlavu do písku a mlčeli. Situace a pohled na ně se ovšem mění. Padlo již první obvinění v kauze ROP Severozápad na komunistu (poslanec Borka zde) a komunisté v Ústeckém kraji nejenom, že nechtějí rozkrývat zlodějiny předchůdců, ale nechtějí ani vymáhat prokazatelné škody od viníků. Proč? Existuje důvodné podezření, že byli součástí tohoto největšího podvodu v dějinách eurodotací.
Přál bych si, abych se mýlil. Ovšem slova a skutky našich čím dál více sebevědomějších, vládnoucích soudruhů a exsoudruhů mluví zcela jasně.

PS: Pro spuštění záznamu jednání zastupitelstva je třeba prohlížeč jiný než obvyklý – např. Microsoft Edge)


arrow arrow
/